Расписание занятий

План воспитательной работы на ІV четверть 2021/2022 учебного года

30.03.2022

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар ДУА “Дукорскі

навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад  – сярэдняя школа”

                         В.А.Мацуганава

   29.03.2022

 

План выхаваўчай работы на ІV чвэрць 2021/2022 навучаьнага года

 

Напрамак работы

Мерапрыемства

Клас

Дата

Адказны

Выхаванне прававой, грамадзянскай, палітычнай і інфармацыйнай культуры

Інфармацыйна-адукацыйны праект “Школа Актыўнага Грамадзяніна”

5-11

28.04, 26.05

Класныя кіраўнікі

Інфармацыйная акцыя “7 красавіка – Сусветны дзень здароўя”

1-11

07.04

Класныя кіраўнікі

Кніжная выстава “Чарнобыльская малітва”

1-11

май

Гур’янава М.У.

Урокі памяці “Не згасне памяць аб героях”

1-11

02.05-06.05

Класныя кіраўнікі

Інфармацыйная акцыя “15 мая – Міжнародны дзень сям’і”

1-11

12.05

Класныя кіраўнікі

Духоўна-маральнае, полікультурнае  і эстэтычнае выхаванне

Навучальны занятак “Гендэрная ідэнтычнасць”

8-11

15.04

Сушкевіч І.М.

Выстава малюнкаў “Вясна сорак пятага года”

1-9

01.05-15.05

Настаўнікі малявання і мастацтва

Флэш-моб “15 мая – Міжнародны дзень сям’і”

6-7

14.05

Гацман С.М.

Экалагічнае выхаванне

Тыдзень экалагічных ведаў

1-11

18.04-23.04

Класныя кіраўнікі

Асветніцкая акцыя “26 красавіка – Дзень Чарнобыльскай трагедыі”

1-11

26.04

Гур’янава М.У.

Асветніцкая акцыя “Другасная сыравіна – на карысць”

5-9

19.05

Класныя кіраўнікі

Выхаванне культуры здаровага ладу жыцця  і бяспечнай жыццядзейнасці

Прафілактычная акцыя “Падары сабе чыстае дыханне” (аб шкодзе курэння)

4-9

14.04

Класныя кіраўнікі

Інтэрактыўная гутарка з падлеткамі “Сэнс жыцця”

6-8

22.04

Сушкевіч І.М.

Тыдзень турызму і краязнаўства

1-11

16.05-21.05

Класныя кіраўнікі

Гутарка “Экстрэмiзм і тэрарызм. Адказ за праявы экстрэмiзму”

7-11

20.05

Сушкевіч І.М.

Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне

Рэалізацыя праекта “Мой прафесійны старт”

1-11

на працягу чвэрці

Класныя кіраўнікі

Занятак “Прафесія ў век інфармацыйных тэхналогій”

8-11

08.04

Сушкевіч І.М.

Сустрэчы з прадстаўнікамі навучальных устаноў Мінскай вобласці

9-11

красавік-май

Палаш С.М.

Практыкум па прафарыентацыі “Выбар прафесіі. Як не памыліцца”

9,11

06.05

Сушкевіч І.М.

Праект “Збяры і здай другасную сыравіну” (збор макулатуры, пластыка)

1-11

красавік-май

Кіраўніцтва, класныя кіраўнікі

Выхаванне культуры быту і вольнага часу, культуры самапазнання і самарэгуляцыі асобы

Гутарка “Як не застацца аднаму або як пазбегнуць адзiноты”

7-8

04.04

Сушкевіч І.М.

Рэйд “Сям’я”

1-11

29.04-30.04

Класныя кіраўнікі

Гутарка-разважанне “Вялікае цуда – сям’я”

9,11

13.05

Сушкевіч І.М.

Свята “Дзякуй, “Буквар”, за навуку!”

1

26.05

Сіротка І.Э.

Свята “Бывай, пачатковая школа!”

4

27.05

Крылова М.І.

Выпуск газеты “Школьная планета”

6

май

Крукоўская Н.К.

 

Саставіў намеснік дырэктара

па выхаваўчай рабоце                                                            С.М.Палаш

свернуть

План работы на весенних каникулах

22.03.2022

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

ДУА  “Дукорскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад – сярэдняя школа”

                        С.М.Палаш

  22.03.2022

 

План работы

ДУА “Дукорскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад – сярэдняя школа” падчас веснавых канікул

(28.03 – 02.04.2022)

 

 № п/п

Назва мерапрыемства

Дата

Месца і час правядзення

Клас

Адказны

1

 Віктарына “Казкі водзяць карагод”

28.03

 Кабінет 218, 1000

1-4

Крылова М.І.

2

Святочная праграма “Беларускія народныя веснавыя святы”

  Спартыўная зала, 1030

5-7

Крукоўская Н.К.

3

Экскурсія ў ДУА “Смілавіцкі прафесійны с/гаспадарчы ліцэй”

г/п Смілавічы, 1000

7-11

Гацман С.М.

Сталярова А.Б.

4

Конкурс малюнкаў “Мой любімы літаратурны герой”

29.03

 Бібліятэка, 1000

1-4

Гур’янава М.У.

5

Практыкум “Што мне цікава”

Кабінет 204, 1030

5-7

Сушкевіч І.М.

6

Гульнёвая праграма “Шкодныя звычкі”

Кабінет 202, 1100

8-11

Сталярова А.Б.

7

Гульня-спаборніцтва “Формула здароўя” 

30.03

Кабінет 222, 1000

1-4

Мотуз Л.С.

8

Гульнёвая праграма “Скарбонка забаў”

Кабінет 217, 1030

5-7

Гацман С.М.

9

Інтэлектуальная гульня “Шаразбука”

31.03

Кабінет 202, 1000

1-4

Сталярова А.Б.

10

Віртуальная экскурсія “Заапаркі свету”

Кабінет 204, 1100

5-11

Гумінская С.П.

11

Спартыўныя гонкі

01.04

Спартыўная зала, 1000

1-4

Сіротка І.Э.

12

Квэст “У пошуках Нэма”

Кабінет 216, 1030

5-7

Зарэцкая А.А.

13

Гісторыка-геаграфічная гульня “Адгадай краіну”

Кабінет 201, 1100

8-11

Гур’янава М.У.

14

Гульня-падарожжа “Паравозік”

02.04

Кабінет 204, 1000

1-4

Сушкевіч І.М.

15

Агляд літаратуры “Дзецям і падлеткам – пра здароўе

Бібліятэка, 1030

5-11

Гур’янава М.У.

 

свернуть

План воспитательной работы на ІІІ четверть 2021/2022 учебного года

31.12.2021

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар ДУА “Дукорскі

навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад – сярэдняя школа”

_____________В.А.Мацуганава

 31.12.2021

 

План выхаваўчай работы на ІІІ чвэрць 2021/2022 навучальнага года

Напрамак работы

Мерапрыемства

Клас

Дата

Адказны

Выхаванне прававой, грамадзянскай, палітычнай і інфармацыйнай культуры

Інфармацыйная акцыя “17 студзеня – 95 год з дня нараджэння піянера-героя Мікалая Гойшыка”

1-11

14.01

Класныя кіраўнікі

Інфармацыйна-адукацыйны праект “Школа Актыўнага Грамадзяніна”

8-11

27.01, 24.02, 24.03

Класныя кіраўнікі

Інфармацыйна-адукацыйны праект “Школа Актыўнага Грамадзяніна”

5-7

кожная 4-я кл.г. месяца

Класныя кіраўнікі

Прававая гадзіна “Разам супраць карупцыі”

7-11

17.01-21.01

Класныя кіраўнікі

Дэкада патрыятычнай работы “Афганістан: памяць праз гады”

1-11

07.02-16.02

Класныя кіраўнікі

Інфармацыйная акцыя “18 лютага – 100 год з дня нараджэння народнага мастака Беларусі Міхаіла Савіцкага ”

1-11

17.02

Класныя кіраўнікі

Акцыя “21 лютага – Міжнародны дзень роднай мовы”

1-11

21.02

Крукоўская Н.К., настаўнікі 1-4 кл.

Інфармацыйная акцыя “3 сакавіка – Сусветны дзень дзікай прыроды”

1-11

03.03

Класныя кіраўнікі

Духоўна-маральнае, полікультурнае  і эстэтычнае выхаванне

Тыдзень прафілактыкі правапарушэнняў

1-11

10.01-14.01

Класныя кіраўнікі

Выстава малюнкаў “Настрой”

1-4

17.01-22.01

Сушкевіч І.М.

Інтэрактыўная гутарка “Што значыць сапраўдны сябар?”

5-6

07.02

Сушкевіч І.М.

Трэнiнгавы  занятак “Дрэва талерантнасці”

6-7

05.03

Сушкевіч І.М.

Конкурс чытальнікаў “Славім чалавека працы”

1-11

19.03

Класныя кіраўнікі

Экалагічнае выхаванне

Кіналекторый “Як чалавек уплывае на прыроду”

7-9

люты

Палаш С.М.

Акцыя “У нас збіраюць батарэйкі”

1-11

люты

Класныя кіраўнікі

Пазнавальная сустрэча “Сцяжынкамі беларускіх заказнікаў і запаведнікаў”

5-7

03.02

Гацман С.М.

Выхаванне культуры здаровага ладу жыцця  і бяспечнай жыццядзейнасці

Акцыя “Стань больш заўважаным”

1-11

студзень

Класныя кіраўнікі

Кіналекторый “Закон – для ўсіх закон”

8-11

студзень

Палаш С.М.

Трэнінг казкатэрапіі па прафiлактыцы шкодных звычак

1-4

04.02

Сушкевіч І.М.

Акцыя “1 сакавіка – Сусветны дзень грамадзянскай абароны”

1-11

01.03

Сіротка І.Э., класныя кіраўнікі

Віктарына “Культура здаровага ладу жыцця”

8-11

18.03

Сушкевіч І.М.

Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне

Рэалізацыя праекта “Мой прафесійны старт”

1-11

на працягу чвэрці

Сушкевіч І.М., класныя кіраўнікі

Прафарыентацыйная сустрэча са спецыялістам Пухавіцкага ТЦЗ

8-11

студзень

Палаш С.М.

Трэнінгавы занятак “Тэмперамент  і выбар прафесіі” 

8-11

05.02

Сушкевіч І.М.

Тыдзень фінансавай граматнасці

1-11

14.03-19.03

Класныя кіраўнікі

Працоўны дэсант “Мой клас, мая школа”

1-11

25.03

Класныя кіраўнікі

Выхаванне культуры быту і вольнага часу, культуры самапазнання і самарэгуляцыі асобы

Рэйд “Твой вольны час, вучань”

7-11

11.01-16.01

Класныя кіраўнікі

Гульнявы комплекс для агрэсіўных дзяцей і падлеткаў “Марсіяне”

1-11

28.01

Сушкевіч І.М.

Практыкум “Гэты жудасны стрэс”

7-8

19.02

Сушкевіч І.М.

Практыкум “Эмоцыі станоўчыя і адмоўныя”

1-4

12.03

Сушкевіч І.М.

Тыдзень псіхалогіі

1-11

21.03-25.03

Сушкевіч І.М.

Выпуск газеты “Школьная планета”

9

люты

Гур’янава М.У.

7

сакавік

Гацман С.М.

 

Саставіў намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                                                   С.М.Палаш

свернуть

План работы на зимних каникулах

23.12.2021

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар ДУА  “Дукорскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад – сярэдняя школа”

___________ В.А.Мацуганава

  22.12.2021

 

План работы

ДУА “Дукорскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа”

падчас зімовых канікул (27.12.2021 – 06.01.2022)

 

 № п/п

Назва мерапрыемства

Дата

Месца і час правядзення

Клас

Адказны

1

Гульнёвая праграма “Навагодні БУМ”

 

27.12

Рэкрэацыя, 1100

1-4

Класныя кіраўнікі

2

Віктарына “Па старонках знаёмых твораў”

Кабінет 209, 1030

5-7

Кротава К.Ю.

3

Літаратурная гульня “Казкі Дзеда Мароза”

28.12

Бібліятэка, 1000

1-4

Кротава К.Ю.

4

Гульнёвая праграма “Навагодні Форт Баярд”

Кабінет 217, 1100

7

Гацман С.М.

5

Навагодні квэст “Чароўны гадзіннік Дзеда Мароза”

Кабінет 209, 1400

6

Крукоўская Н.К.

6

Гульня “Новы Год у розных краінах”

29.12

Кабінет 216, 1100

5

ЗарэцкаяА.А.

7

Квэст “Навагодні каламбур”

Кабінет 212, 1100

8

Сталярова А.Б.

8

Квэст-віктарына “Хутка! Хутка Новы Год!”

Кабінет 201, 1100

9,11

Гур’янава М.У.

Гумінская С.П.

9

Творчая майстэрня “Навагоднія ўзоры”

30.12

Кабінет 219, 1000

1-4

Сіротка І.Э.

10

Інтэрактыўная гутарка “Я пытанняў не баюся”

Бібліятэка, 1100

8-11

Кротава К.Ю.

11

Пазнавальны занятак “Новы год крочыць па планеце”

31.12

Кабінет 222, 1000

1-4

Мотуз Л.С.

12

Занятак з элементамі трэнінга “Мая асабістая бяспека”

 Кабінет 204, 1030

5-7

Сушкевіч І.М.

13

Занятак “У свеце эмоцый”

03.01

Кабінет 204, 1000

1-4

Сушкевіч І.М.

14

Кінавіктарына “Наколькі ты добра ведаеш гісторыю кіно”

Кабінет 201, 1100

8-11

Гур’янава М.У.

15

Гульня-падарожжа “Вандруем па свеце”

04.01

Бібліятэка, 1030

5-7

Крукоўская Н.К.

16

Віртуальнае падарожжа “Музеі Беларусі”

Кабінет 204, 1100

8-11

Гумінская С.П.

17

Забаўляльная праграма “Каб ніхто не сумаваў”

05.01

Кабінет 218, 1000

1-4

Крылова М.І.

18

Гульня “Калядныя гісторыі”

Кабінет 216, 1030

5-7

ЗарэцкаяА.А.

19

Занятак “Развіццё вобраза «Я»”

Кабінет 204, 1100

8-11

Сушкевіч І.М.

20

Творчая майстэрня “З Новым годам і Калядкамі!”

06.01

Кабінет 224, 1000

1-4

Кротава К.Ю.

21

Калядныя пасядзелкі

Кабінет 201, 1100

8-11

Сталярова А.Б.

 

Саставіў намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                                         С.М.Палаш

свернуть

Расписание факультативных занятий на II четверть 2021/2022 учебного года

05.11.2021

ЗАЦВЯРДЖАЮ

 Дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі

“Дукорскі  навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа”                     ___________ В.А.Мацуганава

__.11.2021

Расклад факультатыўных заняткаў

Дні тыдня

Клас

Назва факультатыўных заняткаў

Час правя-дзення

№ кабі-нета

Настаўнік

Дні тыдня

Клас

Назва факультатыўных заняткаў

Час правя-дзення

№ кабі-нета

Настаўнік

Панядзелак

3

Речевой этикет

1400– 1445

224

Кротова К.Ю.

Серада

1

Вытокі роднай мовы

1300– 1335

219

Сіротка І.Э.

2

Уводзіны ў свет замежнай мовы

1300– 1335

222

Мотуз Л.С.

6

Рашэнне тэкставых задач

1500– 1545

209

Сталярова А.Б.

4

Вытокі роднай мовы

1300– 1335

218

Крылова М.І.

7

Камунікатыўная граматыка

1500– 1545

217

Зарэцкая А.А.

6

Асновы праваслаўнай культуры

1500– 1545

209

Крукоўская Н.К.

Аўторак

1

Матэматычная вяселка

1300– 1335

219

Сіротка І.Э.

9

Секреты синтаксиса и пунктуации

1500– 1545

201

Гацман С.М.

2

Матэматычная вяселка

1300– 1335

222

Мотуз Л.С.

Чацвер

3

Матэматычная вяселка

1300– 1335

224

Кротова К.Ю.

4

Матэматычная вяселка

1400– 1445

218

Крылова М.І.

Пятніца

3

Мастацка-моўная дзейнасць на ўроках замежнай мовы

1400– 1445

224

Зарэцкая А.А.

5

Кладовая русского языка

1500– 1545

216

Гацман С.М.

6

Практыкум па чытанні

1400– 1445

209

Зарэцкая А.А.

5

Рашэнне тэкставых задач

1400– 1445

216

Сталярова А.Б.

9

Паўтараем матэматыку

1400– 1445

201

Мазанік А.С.

7

Рашэнне тэкставых задач

1500– 1545

217

Сталярова А.Б.

свернуть

Расписание учебных занятий на II четверть 2021/2022 учебного года

05.11.2021

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар Дзяржаўнай установы адукацыі

“Дукорскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад-сярэдняя школа”                              

                                           В.А.Мацуганава

                                ___.11.2021    

 

Дні тыдня

1 клас

2 клас

3 клас

Панядзелак

1. Выяўленчае мастацтва

2. Матэматыка

3. Беларуская мова

4. Фіз.культура і здароўе

 

 

1. Асн. бясп. жыццядз.

2. Матэматыка

3. Беларуская мова

4. Фіз.культура і здароўе

5. Музыка

 

 

 

1. Чалавек і свет

2. Матэматыка

3. Фіз.культура і здароўе

4. Беларуская мова

5. Асновы бясп.жыццядз

 

 

Аўторак

1. Беларуская літаратура 2. Матэматыка

3. Беларуская мова

4. Музыка

1. Руская літаратура

2. Руская мова

3. Матэматыка

4. Выяўленчае мастацтва

 

 

 

 

1. Руская літаратура

2. Англійская мова

3. Час здароўя і сп.

4. Руская мова

5. Працоўнае навучанне

Серада

1. Беларуская літаратура

2. Беларуская мова

3. Матэматыка

4. Час здароўя і сп

 

1. Фіз.культура і здароўе

2. Беларуская мова

3. Матэматыка

4. Беларуская літаратура

 

 

 

1. Беларуская літаратура

2. Беларуская мова

3. Англійская мова

4. Матэматыка

5. Музыка

 

 

Чацвер

Інфармацыйная    гадзіна 830

1. Выяўленчае мастацтва

2. Руская мова

3. Фіз.культура і здароўе

4. Чалавек і свет

1. Чалавек і свет   

2. Руская мова

3. Час здароўя  і сп.

4. Руская літаратура

 

 

 

1. Руская літаратура

2. Матэматыка

3. Руская мова

4. Фіз.культура і здароўе

 

 

 

Пятніца

1. Беларуская літаратура

2. Матэматыка

3. Працоўнае навучанне

 

 

 

 

1. Беларуская літаратура 2. Матэматыка

3. Беларуская мова

4. Працоўнае навучанне

 

 

 

 

1. Беларуская літаратура

2. Матэматыка

3. Англійская мова

4. Беларуская мова

5. Выяўленчае мастацтва 

 

 

Класныя  кіраўнікі

 

Сіротка Інэса Эдуардаўна

Мотуз Любоў Сяргееўна

Кротава Кацярына Юр’еўна

4 клас

5 клас

6 клас

7 клас

1. Руская літаратура

2. Англійская мова

3. Матэматыка

4. Руская мова

5. Працоўнае навучанне

 

1. Працоўнае навучанне

2. Матэматыка

3. Англійская мова

4. Час здароўя і сп.  

5. Мастацтва           

 

1. Сусветная гісторыя

2. Фіз.культура і здароўе

3. Матэматыка

4. Руская мова

5. Геаграфія

6. Інф.(дз)/Прац.нав.(хл)

 

 

1. Біялогія

2. Матэматыка

3. Фіз.культура і здароўе    

4. Сусветная гісторыя

5. Англійская мова

6. Мастацтва

 

1. Беларуская літаратура

2. Беларуская мова

3. Матэматыка

4. Фіз.культура і здароўе

5. Музыка

1. Беларуская літаратура

2. Руская мова

3. Матэматыка

4. Фіз.культура і здароўе

5. Беларуская мова

6. Руская літаратура

 

 

1. Час здароўя і сп

2. Матэматыка

3. Англійская мова        

4. Беларуская мова

5. Інф(хл)/Прац. нав.(дз.)

 

 

1. Руская літаратура

2. Матэматыка

3. Час здароўя і сп     

4. Інф (хл)/Прац.нав.(дз)   

5. Фізіка

6. Беларуская літаратура

 

1. Чалавек і свет

2. Англійская мова

3. Матэматыка

4. Час здароўя і сп. 

 

1. Чалавек і свет

2. Беларуская  мова                 

3. Матэматыка

4. Англійская мова      

5. Сусветная гісторыя

 

1. Англійская мова        

2. Працоўнае навучанне

3. Руская мова        

4. Матэматыка

5. Беларуская мова

6. Руская літаратура

 

 

1. Фіз.культура і здароўе      

2. Руская мова

3. Матэматыка

4. Беларуская мова

5. Працоўнае навучанне

6. Інф (дз)/Прац.нав.(хл)

 

Інфармацыйная   гадзіна 830

1. Руская літаратура

2. Руская мова

3. Матэматыка

4. Беларуская мова

5. Выяўленчае мастацтва 

1. Матэматыка

2. Беларуская мова

3. Англійская мова

4. Беларуская літаратура

5. Руская мова

6. Асн.бясп.жыццядз.

 

1. Мастацтва

2. Матэматыка

3. Беларуская мова

4. Біялогія

5. Англійская мова  

6. Беларуская літаратура

 

 

1. Руская літаратура

2. Руская мова

3. Матэматыка

4. Гісторыя Беларусі

5. Фізіка

6. Англійская мова

 

1. Беларуская літаратура

2. Беларуская мова

3. Фіз.культура і здароўе

4. Англійская мова

5. Асновы бясп.жыццядз.

1. Руская літаратура

2. Сусветная гісторыя

3. Матэматыка

4. Руская мова

5. Фіз.культура і здароўе

 

1. Беларуская літаратура

2. Руская мова

3. Фіз.культура і здароўе

4. Матэматыка

5. Гісторыя Беларусі

6. Руская літаратура

 

1. Геаграфія

2. Матэматыка

3. Беларуская мова

4. Хімія

5. Англійская мова

6. Біялогія

 

Крылова Марыя Іванаўна

Зарэцкая Аксана Андрэеўна

Крукоўская Наталля Канстанцінаўна

Гацман Святлана Міхайлаўна

8 клас

9 клас

11 клас

1. Англійская мова(б)             

2. Геаграфія

3. Матэматыка

4. Фіз.культура і здароўе                      

5. Руская мова

6. Руская літаратура 

7. Сусветная гісторыя

8. Англійская мова(п)             

1. Фіз.культура і здароўе    

2. Матэматыка                 

3. Сусветная гісторыя         

4. Біялогія

5. Інф. (дз.)/Прац.нав.(хл.)

6. Англійская мова

7. Геаграфія         

1. Інфарматыка

2. Нямецкая мова

3. Руская літаратура      

4. Матэматыка

5. Нямецкая мова 

6. Геаграфія

 

1. Інф.(хл)/Прац.нав.(дз)

2. Фізіка

3. Беларуская мова

4. Хімія

5. Матэматыка

6. Біялогія

7. Англійская мова(п)

1. Матэматыка

2. Хімія

3. Фізіка

4. Руская мова

5. Руская літаратура

6. Інф. (хл.)/Прац.нав.(дз.)

 

1. Біялогія

2. Час здароўя і сп.

3. Матэматыка

4. Фізіка

5. Хімія

6. Астраномія

 

1. Інф.(дз)/Прац.нав.(хл) 

2. Матэматыка       

3. Мастацтва

4. Час здароўя і сп.      

5. Руская мова

6. Беларуская літаратура        

7. Англійская мова(п)

1. Гісторыя Беларусі                               

2. Фіз.культура і здароўе                                           

3. Беларуская мова       

4. Матэматыка

5. Англійская мова

6. Мастацтва

 

1. Руская літаратура

2. Нямецкая мова

3. Фіз.культура і здароў е

4. Сусветная гісторыя         

5. Працоўнае навучанне

6. Працоўнае навучанне

7. Працоўнае навучанне

Інфармацыйная гадзіна 830

1. Англійская мова (б)        

2. Матэматыка

3. Хімія

4. Фізіка

5. Геаграфія

6. Біялогія

7. Англійская мова(п)

 

1. Геаграфія

2. Фізіка

3. Руская мова

4. Англійская мова  

5. Грамадазнаўства

6. Руская літаратура     

1. Беларуская літаратура

2. Хімія

3. Гісторыя Беларусі 

4. Матэматыка

5. Беларуская мова

6. Грамадазнаўства

 

1. Англійская мова(б)

2. Беларуская мова

3. Матэматыка

4. Фіз.культура і здароўе                      

5. Беларуская літаратура       6. Гісторыя Беларусі 

7. Англійская мова(п)

1. Час здароўя і сп

2. Хімія

3. Фізіка

4. Беларуская мова

5. Матэматыка

6. Беларуская літаратура

 

1. Фізіка

2. Фіз.культура і здароўе         

3. Біялогія

4. Матэматыка

5. Руская мова

6. Дапрыз. і мед.падр.

 

 

1.Працоўнае навучанне

2.Працоўнае навучанне

3.Працоўнае навучанне

Сталярова Алёна Барысаўна

Гур’янава Марыя Уладзіміраўна

Гумінская Святлана Пятроўна

 

свернуть

План воспитательной работы на ІІ четверть 2021/2022 учебного года

04.11.2021

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар ДУА “Дукорскі

навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа”

_____________ В.А.Мацуганава

  02.11.2021

 

План выхаваўчай работы

на ІІ чвэрць 2021/2022 навучальнага года

Напрамак работы

Мерапрыемства

Клас

Дата

Адказны

Выхаванне прававой, грамадзянскай, палітычнай і інфармацыйнай культуры

Круглы стол “Пагаворым аб правах чалавека”

6-8

15.11

Сушкевіч І.М.

Інфармацыйная акцыя “19 лістапада – 310 год з дня нараджэння Міхаіла Ламаносава”

1-11

18.11

Класныя кіраўнікі

Акцыя “20 лістапада – Сусветны Дзень дзіцяці”

1-11

20.11

Сушкевіч І.М.

Інфармацыйна-адукацыйны праект “ШАГ”

5-11

згодна плану

Класныя кіраўнікі

Інфармацыйная акцыя “9 снежня – 130 год   з дня нараджэння Максіма Багдановіча”

1-11

09.12

Класныя кіраўнікі

Экскурсія ў музей “Дукорскага маёнтка” “Народныя рамёствы”

5-7

снежань

Гацман С.М.

Духоўна-маральнае, полікультурнае  і эстэтычнае выхаванне

Практыкум “Эмпатыя замест агрэсіі”

3-4

08.11

Сушкевіч І.М.

Акцыя “Новы Год да нас ідзе” (упрыгожванне кабінетаў)

1-11

лістапад-снежань

Класныя кіраўнікі

Акцыя “Міласэрнасць”

1-11

13.12-24.12

Класныя кіраўнікі Палаш С.М.

Экалагічнае выхаванне

Інфармацыйная акцыя да Міжнароднага дня энергазберажэння

1-11

11.11

Класныя кіраўнікі

Экалагічная акцыя “Кармушкі для птушак”

1-6

02.12-04.12

Класныя кіраўнікі

Кіналекторый “Карысныя выкапні Беларусі”

3-5

снежань

Палаш С.М., класныя кіраўнікі

Выхаванне культуры здаровага ладу жыцця  і бяспечнай жыццядзейнасці

Акцыя “Стань больш заўважаным”

1-11

лістапад

Класныя кіраўнікі

Калажаванне “Выдатна жыць здаровым”

1-4

15.11

Сушкевіч І.М.

Кіналекторый “СНІД – пагроза рэальная”

9,11

лістапад

Палаш С.М., класныя кіраўнікі

Тыдзень прафілактыкі курэння і алкагалізму

1-11

08.11-13.11

Класныя кіраўнікі, Сушкевіч І.М.

Дэкада прафілактыкі СНІДу

1-11

22.11-01.12

Класныя кіраўнікі,

Сушкевіч І.М.

Час зносiн “Псiхалогiя наркамана: што штурхае людзей у прорву”

8-9

03.12

Сушкевіч І.М.

Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне

Практычны занятак “Па-гаспадарску ладзім быт”

9,11

11.11

Гур’янава М.У.

Дэкада прафарыентацыйнай работы

1-11

06.12-15.12

Класныя кіраўнікі, Сушкевіч І.М.

Гульня па прафарыентацыі “Горад майстроў”

9,11

22.12

Сушкевіч І.М.

Рэалізацыя праекта “Мой прафесійны старт”

1-11

на працягу чвэрці

Сушкевіч І.М., класныя кіраўнікі

Выхаванне культуры быту і вольнага часу, культуры самапазнання і самарэгуляцыі асобы

Акцыя “Сяброўства – вялікая сіла”

9,11

10.11

Сушкевіч І.М.

Выпуск газеты “Школьная планета”

11

лістапад

Гумінская С.П.

5

снежань

Зарэцкая А.А.

Адкрыты мікрафон “Калі побач хворы чалавек”

6-7

03.12

Кротава К.Ю.

Навагоднія забаўляльныя праграмы

1-11

снежань

Класныя кіраўнікі

Занятак “У свеце эмоцый”

4

21.12

Сушкевіч І.М.

 

Саставіў намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                      С.М.Палаш

свернуть

План работы на осенних каникулах

28.10.2021

ЗАЦВЯРДЖАЮ

 

Дырэктар ДУА  “Дукорскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад – сярэдняя школа”

___________ В.А.Мацуганава

  27.10.2021

 

План работы

ДУА “Дукорскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа”

падчас асенніх канікулаў (01.11 – 06.11.2021)

 

 № п/п

Назва мерапрыемства

Дата

Месца і час правядзення

Клас

Адказны

1

Акцыя “Сяброўства – вялікая сіла”

01.11

Кабінет 204,  1000

1-4

Сушкевіч І.М.

2

Гульня-квэст “Закінуты свет”

Кабінет 216, 1030

5-7

Зарэцкая А.А.

3

Дзелавая гульня “Ведай закон!”

Кабінет 204, 1100

8-11

Сушкевіч І.М.

4

Конкурсная праграма “Асенні калейдаскоп”

02.11

Кабінет 219, 1000

1-4

Сіротка І.Э.

5

Аперацыя “Абеліск”

Ваколіцы аг.Дукора, 1030

5-7

Гацман С.М.

6

Інтэлектуальная гульня “Дзе логіка?”

Кабінет 203, 1200

8-11

Сталярова А.Б.

7

Творчая майстэрня “Умелыя ручкі”

03.11

Кабінет 222, 1000

1-4

Мотуз Л.С.

8

Пазнавальная гульня “Вельмі цікавае тое, што невядома”

Бібліятэка, 1030

5-7

Кротава К.Ю.

9

Экскурсія “”Слаўныя рукі майстра”

Дукорскі маёнтак, 1100

8-11

Гур’янава М.У.

10

Гульнёвая праграма “Здаровым быць модна”

04.11

Кабінет 224,1000

1-4

Кротава К.Ю.

11

Экскурсія “Гістарычныя месцы Дукоры””

Ваколіцы аг.Дукора, 1030

5-7

Крукоўская Н.К.

12

Пазнавальны занятак “Шлях да прафесіі”

Кабінет 208, 1100

8-11

Гумінская С.П.

13

Займальна-пазнавальнае мерапрыемства “З рога ўсяго многа””

05.11

Кабінет 218, 1000

1-4

Крылова М.І.

14

Акцыя “Вядро негатыву”

Кабінет 204, 1030

5-7

Сушкевіч І.М.

15

Прэзентацыя “Мая любімая кніга”

Бібліятэка, 1100

8-11

Кротава К.Ю.

16

Экалагічная акцыя “Зробім прыроду чысцей”

06.11

Школьная тэрыторыя, 11.00

1-11

Класныя кіраўнікі

 

Саставіў намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                       С.М.Палаш

 

свернуть

План воспитательной работы на І четверть 2021/2022 учебного года

28.08.2021

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар ДУА “Дукорскі

навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад – сярэдняя школа”

_____________ В.А.Мацуганава

   29.08.2020

 

План выхаваўчай работы

на І чвэрць 2021/2022 навучальнага года

 

Напрамак работы

Мерапрыемства

Клас

Дата

Адказны

Выхаванне прававой, грамадзянскай, палітычнай і інфармацыйнай культуры

Святочная лінейка “Дзень радасці, дзень ведаў”

1-11

01.09

Крукоўская Н.К.

Першы ўрок “У адзінстве беларускага народа – аснова незалежнай краіны”

1-11

01.09

Класныя кіраўнікі

Тэматычная інфармацыйная гадзіна “17 верасня – Дзень народнага адзінства”

1-11

16.09

Класныя кіраўнікі

Свята “Мы падраслі, мы – школьнікі”

1

24.09

Сіротка І.Э.

Інфармацыйна-адукацыйны праект “ШАГ”

5-11

згодна плану

Класныя кіраўнікі

Тыдзень маці

1-11

11.10-16.10

Класныя кіраўнікі

Тыдзень прававых ведаў

1-11

18.10-23.10

Класныя кіраўнікі

Тэматычная інфармацыйная гадзіна “14 кастрычніка – Дзень маці”

1-11

14.10

Класныя кіраўнікі

Сустрэча з інспектарам ІСН

5-9

кастрычнік

Палаш С.М.

Духоўна-маральнае, полікультурнае  і эстэтычнае выхаванне

Акцыя “Мой экспанат для школьнага музея”

1-11

верасень

Гацман С.М.

Трэнінг “Быць шчаслiвым”

9,11

30.09

Сушкевіч І.М.

Дыспут “Эфектыўныя зносіны”

9,11

06.10

Сушкевіч І.М.

Выхаваўчая гадзіна “Як супрацьстаяць нецярпімасці”

4-6

26.10

Сушкевіч І.М.

Экалагічнае выхаванне

Выстава малюнкаў “Восень-чараўніца”

1-4

27.09-30.09

Настаўнікі малявання

Акцыя “Зберажы цяпло ў сваім класе”

1-11

кастрычнік

Класныя кіраўнікі

Творчы конкурс “Фіта-калаж”

1-11

06.10-08.10

Класныя кіраўнікі

Турнір знаўцаў “Чырвоная кніга Беларусі”

8-9

26.10

Гумінская С.П.

Выхаванне культуры здаровага ладу жыцця  і бяспечнай жыццядзейнасці

Тыдзень спорту і здароўя

1-11

04.09-11.09

Класныя кіраўнікі

Месячнік прафілактыкі суіцыдаў

1-11

10.09-09.10

Сушкевіч І.М., класныя кіраўнікі

Лекцыя медсястры Дукорскай амбулаторыі “Гігіена і тваё здароўе”

1-11

07.10

Палаш С.М.

Кіналекторый “Кіберпрастора і падлетак”

7-9

кастрычнік

Палаш С.М., класныя кіраўнікі

Сустрэча з інспектарам ДПС АДАІ

1-11

кастрычнік

Палаш С.М.

Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне

Дыскусія “Дзе нас чакаюць у Пухавіцкім раёне?”

9,11

28.09

Палаш С.М.

Экскурсіі ў структурныя падраздзяленні СУП “Дукора-Агра”

5-8

верасень- кастрычнік

Палаш С.М., класныя кіраўнікі

Трэнінгавы занятак “Мой шлях у прафеciю”

8-11

08.10

Сушкевіч І.М.

Працоўны дэсант “Чысты двор”

8-11

18.10-23.10

Канановіч Н.І., класныя кіраўнікі

Рэалізацыя праекта “Мой прафесійны старт”

1-11

на працягу чвэрці

Сушкевіч І.М., класныя кіраўнікі

Выхаванне культуры быту і вольнага часу, культуры самапазнання і самарэгуляцыі асобы

Рэйд “Сям’я”

1-11

верасень

Класныя кіраўнікі

Псіхалагічная гульня “Маска, я вас ведаю”

8-11

14.09

Сушкевіч І.М.

Трэнінгавы занятак “Я – падлетак”

7-8

21.10

Сушкевіч І.М.

Выпуск газеты “Школьная планета”

8

кастрычнік

Сталярова А.Б.

Рэйд “Твой вольны час, вучань”

1-11

01.11-06.11

Класныя кіраўнікі

 

Саставіў намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                                   С.М.Палаш

свернуть

Расписание факультативных занятий на 2021/2022 учебный год

31.08.2021

ЗАЦВЯРДЖАЮ

 Дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі

“Дукорскі  навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад –

сярэдняя школа”                             

                                В.А.Мацуганава

__.08.2021

Расклад факультатыўных заняткаў

Дні тыдня

Клас

Назва факультатыўных заняткаў

Час правя-дзення

№ кабі-нета

Настаўнік

Дні тыдня

Клас

Назва факультатыўных заняткаў

Час правя-дзення

№ кабі-нета

Настаўнік

Панядзелак

3

Речевой этикет

1400– 1445

224

Кротова К.Ю.

Серада

1

Вытокі роднай мовы

1300– 1335

219

Сіротка І.Э.

2

Уводзіны ў свет замежнай мовы

1300– 1335

222

Мотуз Л.С.

6

Рашэнне тэкставых задач

1500– 1545

209

Сталярова А.Б.

4

Вытокі роднай мовы

1300– 1335

218

Крылова М.І.

6

Асновы праваслаўнай культуры

1500– 1545

209

Крукоўская Н.К.

9

Секреты синтаксиса и пунктуации

1500– 1545

201

Гацман С.М.

7

Камунікатыўная граматыка

1500– 1545

217

Ермак Д.І.

Аўторак

1

Матэматычная вяселка

1300– 1335

219

Сіротка І.Э.

9

Паўтараем матэматыку

1400– 1445

201

Мазанік А.С.

2

Матэматычная вяселка

1300– 1335

222

Мотуз Л.С.

Чацвер

3

Матэматычная вяселка

1300– 1335

224

Кротова К.Ю.

Пятніца

3

Мастацка-моўная дзейнасць на ўроках замежнай мовы

1400– 1445

224

Ермак Д.І.

4

Матэматычная вяселка

1400– 1445

218

Крылова М.І.

5

Рашэнне тэкставых задач

1400– 1445

216

Сталярова А.Б.

6

Практыкум па чытанні

1400– 1445

209

Ермак Д.І.

5

Кладовая русского языка

1500– 1545

216

Гацман С.М.

7

Рашэнне тэкставых задач

1500– 1545

217

Сталярова А.Б.

 

свернуть

Расписание учебных занятий на I полугодие 2021/2022 учебного года

31.08.2021

 

        

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар Дзяржаўнай установы адукацыі

“Дукорскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад-сярэдняя школа” 

                                          В.А.Мацуганава

___  жніўня 2021 г. 

 

Дні тыдня

1 клас

2 клас

3 клас

Панядзелак

1. Выяўленчае мастацтва

2. Матэматыка

3. Беларуская мова

4. Фіз.культура і здароўе

 

 

1. Асн. бясп. жыццядз.

2. Матэматыка

3. Беларуская мова

4. Фіз.культура і здароўе

5. Музыка

 

 

 

1. Чалавек і свет

2. Матэматыка

3. Фіз.культура і здароўе

4. Беларуская мова

5. Асновы бясп.жыццядз

 

 

Аўторак

1. Беларуская літаратура 2. Матэматыка

3. Беларуская мова

4. Музыка

1. Руская літаратура

2. Руская мова

3. Матэматыка

4. Выяўленчае мастацтва

 

 

 

 

1. Руская літаратура

2. Руская мова

3. Матэматыка

4. Час здароўя і сп.

5. Працоўнае навучанне

Серада

1. Беларуская літаратура

2. Беларуская мова

3. Матэматыка

4. Час здароўя і сп

 

1. Фіз.культура і здароўе

2. Беларуская мова

3. Матэматыка

4. Беларуская літаратура

 

 

 

1. Беларуская літаратура

2. Беларуская мова

3. Матэматыка

4. Англійская мова

5. Музыка

 

 

Чацвер

Інфармацыйная    гадзіна 830

1. Выяўленчае мастацтва

2. Руская мова

3. Фіз.культура і здароўе

4. Чалавек і свет

1. Чалавек і свет   

2. Руская мова

3. Час здароўя  і сп.

4. Руская літаратура

 

 

 

1. Руская літаратура

2. Англійская мова

3. Руская мова

4. Фіз.культура і здароўе

 

 

 

Пятніца

1. Беларуская літаратура

2. Матэматыка

3. Працоўнае навучанне

 

 

 

 

1. Беларуская літаратура 2. Матэматыка

3. Беларуская мова

4. Працоўнае навучанне

 

 

 

 

1. Беларуская літаратура

2. Матэматыка

3. Англійская мова

4. Беларуская мова

5. Выяўленчае мастацтва 

 

 

Субота

 

 

 

 

 

 

Класныя  кіраўнікі

 

Сіротка Інэса Эдуардаўна

Мотуз Любоў Сяргееўна

Кротава Кацярына Юр’еўна

 

 

 

4 клас

5 клас

6 клас

7 клас

1. Руская літаратура

2. Матэматыка

3. Англійская мова

4. Руская мова

5. Працоўнае навучанне

 

1. Працоўнае навучанне

2. Матэматыка

3. Англійская мова

4. Час здароўя і сп.  

5. Мастацтва           

 

1. Сусветная гісторыя

2. Англійская мова        

3. Матэматыка

4. Фіз.культура і здароўе

5. Інф.(дз)/Прац.нав.(хл)

6. Геаграфія

 

 

1. Біялогія

2. Матэматыка

3. Фіз.культура і здароўе    

4. Сусветная гісторыя

5. Англійская мова

6. Мастацтва

 

1. Беларуская літаратура

2. Беларуская мова

3. Матэматыка

4. Фіз.культура і здароўе

5. Музыка

1. Чалавек і свет

2. Руская мова

3. Матэматыка

4. Фіз.культура і здароўе

5. Беларуская мова

6. Руская літаратура

1. Час здароўя і сп

2. Матэматыка

3. Руская мова

4. Беларуская мова

5. Інф(хл)/Прац. нав.(дз.)

 

 

1. Руская літаратура

2. Матэматыка

3. Час здароўя і сп     

4. Інф (хл)/Прац.нав.(дз)   

5. Фізіка

6. Беларуская літаратура

 

1. Чалавек і свет

2. Англійская мова

3. Матэматыка

4. Час здароўя і сп. 

 

1. Беларуская літаратура

2. Англійская мова      

3. Матэматыка

4. Беларуская  мова                 

5. Сусветная гісторыя

 

1. Англійская мова        

2. Працоўнае навучанне

3. Руская мова        

4. Матэматыка

5. Беларуская літаратура

6. Руская літаратура

 

 

1. Фіз.культура і здароўе      

2. Беларуская мова

3. Матэматыка

4. Руская мова

5. Працоўнае навучанне

6. Інф (дз)/Прац.нав.(хл)

 

Інфармацыйная   гадзіна 830

1. Руская літаратура

2. Руская мова

3. Матэматыка

4. Беларуская мова

5. Выяўленчае мастацтва 

1. Матэматыка

2. Беларуская мова

3. Англійская мова

4. Беларуская літаратура

5. Руская мова

6. Асн.бясп.жыццядз.

 

1. Мастацтва

2. Матэматыка

3. Беларуская мова

4. Біялогія

5. Англійская мова  

6. Беларуская літаратура

 

 

1. Англійская мова

2. Руская мова

3. Матэматыка

4. Гісторыя Беларусі

5. Фізіка

6. Руская літаратура

 

1. Беларуская літаратура

2. Беларуская мова

3. Фіз.культура і здароўе

4. Англійская мова

5. Асновы бясп.жыццядз.

1. Руская літаратура

2. Сусветная гісторыя

3. Матэматыка

4. Руская мова

5. Фіз.культура і здароўе

 

1. Гісторыя Беларусі

2. Руская мова

3. Фіз.культура і здароўе

4. Матэматыка

5. Беларуская мова

6. Руская літаратура

 

1. Геаграфія

2. Матэматыка

3. Беларуская мова

4. Хімія

5. Англійская мова

6. Біялогія

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Крылова Марыя Іванаўна

Зарэцкая Аксана Андрэеўна

Крукоўская Наталля Канстанцінаўна

Гацман Святлана Міхайлаўна

8 клас

9 клас

11 клас

1. Руская літаратура 

2. Фіз.культура і здароўе                      

3. Матэматыка

4. Геаграфія

5. Руская мова

6. Англійская мова              

7. Сусветная гісторыя

1. Фіз.культура і здароўе    

2. Матэматыка                 

3. Сусветная гісторыя         

4. Англійская мова

5. Біялогія

6. Інф. (дз.)/Прац.нав.(хл.)

 

1. Інфарматыка

2. Геаграфія

3. Нямецкая мова

4. Матэматыка

5. Нямецкая мова 

6. Руская літаратура      

 

1. Беларуская літаратура        

2. Фізіка

3. Беларуская мова

4. Хімія

5. Матэматыка

6. Біялогія

 

1. Матэматыка

2. Хімія

3. Фізіка

4. Руская мова

5. Руская літаратура

6. Інф. (хл.)/Прац.нав.(дз.)

7. Геаграфія         

1. Біялогія

2. Час здароўя і сп.

3. Матэматыка

4. Фізіка

5. Хімія

6. Астраномія

 

1. Інф.(дз)/Прац.нав.(хл) 

2. Матэматыка       

3. Мастацтва

4. Час здароўя і сп.      

5. Руская мова

6. Англійская мова          

7. Інф.(хл)/Прац.нав.(дз)

1. Гісторыя Беларусі                               

2. Фіз.культура і здароўе                                           

3. Беларуская мова       

4. Матэматыка

5. Англійская мова

6. Мастацтва

 

1. Руская літаратура

2. Нямецкая мова

3. Фіз.культура і здароў е

4. Сусветная гісторыя         

5. Працоўнае навучанне

6. Працоўнае навучанне

7. Працоўнае навучанне

Інфармацыйная гадзіна 830

1. Біялогія

2. Матэматыка

3. Хімія

4. Фізіка

5. Геаграфія

6. Англійская мова

7. Англійская мова(п)

 

1. Руская літаратура      

2. Фізіка

3. Руская мова

4. Англійская мова  

5. Грамадазнаўства

6. Геаграфія

1. Беларуская літаратура

2. Хімія

3. Гісторыя Беларусі 

4. Матэматыка

5. Беларуская мова

6. Грамадазнаўства

 

1. Беларуская літаратура        

2. Беларуская мова

3. Матэматыка

4. Фіз.культура і здароўе                      

5. Гісторыя Беларусі 

6. Англійская мова(п)

1. Час здароўя і сп

2. Хімія

3. Фізіка

4. Беларуская мова

5. Матэматыка

6. Беларуская літаратура

 

1. Фізіка

2. Фіз.культура і здароўе          

3. Біялогія

4. Матэматыка

5. Руская мова

6. Дапрыз. і мед.падр.

 

 

1.Працоўнае навучанне

2.Працоўнае навучанне

3.Працоўнае навучанне

Сталярова Алёна Барысаўна

Гур’янава Марыя Уладзіміраўна

Ермак Дар’я

Ігараўна

свернуть